NÄGEMATA EESTIS ON KÕIKE. 
KURVILISI TEID, MÄGESID, UNUSTAMATUID SEIKLUSi ja SUUREPÄRANE seltskond.

NÄGEMATA EESTI ON motooriEntEerumise ja seikluste sari mootorratturile

Järjekordne edukas motoorienteerumis hooaeg on läbi saanud!

KÜSITLUS 2021

KAS 1 LOLL JÕUAB ROHKEM KÜSIDA KUI 257 TARKA VASTATA? Vähemasti NE lehel olevate üldarvestuse tabelite järgi võttis sel aastal etappidest osa 257 võistlejat! 

Sellel aastal korraldavad küsitlust Natuke Karje ja S#tamagnet.

Vajuta siia, võta mõni minut ja vaata mida küsitakse!

Nägemata Eesti on orienteerumisseikluste sari mootorratturile.
Iga üksik osaseiklus pakub nii looklevaid teid ja kiireid kurve vihastele asfaldihuntidele, kui ka mõnusaid kruusaradu ja metsasihte kruusamammutitele. Ära pole unustatud põhjatuid mülkaid mudapuurijate optimismi proovilepanekuks.

Kõige põnevamad Eesti paigad on parimate rajameistrite poolt kaartidele kantud ja hoolikalt kavandatud. Nende järgi saad omas tempos, sulle sobival viisil ja teid pidi orienteeruda. Kauba peale tulevad vinged vaated ning südamerõõmuks soe vastuvõtt ja muhe seltskond igal järgneval seiklusetapil. 

Nägemiseni Nägemata Eestis!

KUIDAS SEE VÄLJA NÄEB?

Iga seiklusetapp leiab aset nädalavahetusel. Reedel saadakse kokku, telgitakse, grillitakse ja püütakse murueide tütreid. Laupäeval on orienteerumine ja autasustamine ning loomulikult pidu ja sotsialiseerumine. Aga võib ka tulla vaid laupäeval.
Seiklusest osasaamiseks on sul vaja kolme asja:

Hea tuju

Saab ka viletsa tujuga, sest kiivri seest pole midagi näha, aga kogemusele tuginedes julgeme öelda, et hea tujuga on kõvasti parem.

Mootorratas

Suvaline mootorratas. Värv, väljalaskeaasta ega silindrite arv pole olulised. Peaasi, et sõidab, on ohutu ja number on küljes. Motorolleriga võib ka orienteeruda. 

Nutitelefon

Android või Apple nutitelefon on vajalikud. Tsikli peal peaks olema ka laadimise võimalus või siis haara akupank kaasa, sest telefon peab sees olema kogu orineteerumise kestel.

seikluste plaan 2021

5. juuni 2021

Insula Deserta

Vihmahoogudest uhutud tee
loigud kus peegeldub taevas
peatunud pilv

Kumerat põldu kroonivad vahtrad
liikumatult seisavad purpuris
ja kullas
...

/Tõnu Õnnepalu/
Vaata lähemalt
19. juuni 2021

Harju Keskmine

Harju keskmine on teatavasti kohalikus folklooris olnud käibel tavapärase ja hariliku sünonüümina. Meie "Harju keskmises" ei ole midagi tavapärast või harjumuslikku. Sinu maailm pööratakse pahupidi ja seiklus tuuakse koju kätte. Harju sellega.
Vaata lähemalt
3. juuli 2021

MotocamP "Rõuge Retk"

Motoklubi Mägilased MC on sõpruskond keda ühendab kirg mootorratta sõidu ja huvi
motoklubide maailmas toimuva vastu. Peame oluliseks väärtustada motomeeste
ühtekuuluvust ja head läbisaamist. Meie kuplite vahel toimuval etapil saab iga tsiklimees ennast hästi tunda ja soovib ruttu tagasi tulla!
Vaata lähemalt
17. juuli 2021

öks Söörömöö Ötöpp

Saarlased on pidanud orienteeruma juba iidsetest aegadest. Kas mööda maad vöi mööda merd, minnes rüüste- või kaubaretkele.
Henriku Liivimaa kroonikaski on saarlasi mainitud seoses
rüüsteretkedega Rootsi ja Taani, aga ka Mandri-Eestisse ja Lätti.
Siinkohal jätame rüüstamise ja lähme orienteeruma!
Vaata lähemalt
14. august 2021

Piirimail

Piirimaid on läbi aegade kaardistatud mitmeti - jalgsi nagu Kristjan Jaak Peterson, laevadega nagu Christopher Columbus, mootorrattaga nagu Ewan McGregor…
Kuhu maale tõmbad Sina enda piiri?
Vaata lähemalt
28. august 2021

tarvajaht

Tarvas ehk ürgveis (Bos primigenius) on väljasurnud imetaja, tänapäeva koduveise eelkäija. Viimane isend elas Poola alal ja suri aastal 1627. Või nii vähemalt arvatakse. Meil on teistsugused andmed, märksa värskemad. 
Vaata lähemalt
11. september 2021

Kesk-Eesti Tuur (KET)

Meil on rõõm teatada, et kuraditosinas “Kesk-Eesti Tuur” asub tagasi juurte juurde ja stardib Kallisaba Puhkemaja parklast Mägede külast Kesk-Eestist!
Etapile registreerunuid vaata siit!
NB! Juhend, regamine ja tulemused Kurisoomoto lehel
Vaata lähemalt
25. september 2021

MULGIMADIN

Just mulgid nuhivad välja kõige kavalamad teed, kõige ilusamatesse kohtadesse ja on kasvanud nii parimateks rajatundjateks ning teeleidjateks. Kui kauge maa puuvillaorjad vabaks lasti, kasvatasid
siinsed silmapaitavad linapõllud hakkaja meelega, nutikad mulgid vabaks ja paisutasid musta kuue põues olevad kukrud kulda täis.
Vaata lähemalt
Seiklus jätkub 2022

MIS SEE MAKSAB?

Tõsi on, et tasuta on vaid juust hiirelõksus ehk siinses elus on kõige kallimad asjad need, mille ilma rahata kätte saab. Nii ka seekord. Nägemata Eesti motoseiklusel on hind. Siiski, mida kiirem ja varmam oled seda soodsamalt sulle seiklus kätte tuleb.

KIIRE MOTOHUNT

Rege paranda suvel, vankrit talvel. kui end seikluse etapile eelneval kolmapäeval (viimane võimalus 23:59) ära registreerid ja osavõtu eest tasud siis saad soodsamalt.
€35
üks seiklus

UNINE MAMMUT

Kahtlesid kaua ja põhjalikult? Teinekord on nii ka vaja. Tasumine koha peal ja sularahas (jääb ülitilluke võimalus, et rohkem kohti enam pole). Tule ja vaata.
€45
üks seiklus

NÄGEMATA EESTIT TOETAVAD

motonet.ee
pawrocket linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram